Májový koncert v Hraničáři

23. května proběhl ve veřejném sále Hraničář tradiční jarní koncert Základní školy a Základní umělecké školy Husova Ústí nad Labem. Na koncertě vystupovaly dětské pěvecké sbory Notičky, Slavíček, Písnička, pedagogický sbor Lindušky a vybraní žáci ZUŠ. Klasická i populární hudba zazněla v podání flétnového souboru, souboru trubek, čtyřručního klavíru, zpěvu či bicích nástrojů. Pěvecké sbory se zhostily interpretace nejen českých lidových a umělých písní, ale i světových evergreenů, jako například Singing All Together, Dancing Queen, Over The Rainbow nebo mexické La Cucaracha. Sborový zpěv byl v některých písních zvukově obohacen o doprovodné nástroje – klavír, housle, elektrická kytara a bicí nástroje. V závěru koncertu se s námi rozloučili s písní od Michaela Jacksona You Are Not Alone absolventi rozšířené výuky hudební výchovy z 9.A.

Přidal(a): Jaroslava Pšeničková 10. Červen. 2019